Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ІНІЦІАТИВНІСТЬ – ГОЛОВНІ РУШІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Четвертий рік триває реформа децентралізації. На Рівненщині заплановано створити 66 ОТГ, вже створено 28 і невдовзі пройдуть вибори ще у трьох. Я переконаний про результати цієї «громадНОЇ реформи» говорити надто рано, але саме час згадати про мету створення ОТГ, стратегічні цілі та ризики.

Реформа децентралізації – це надзвичайно складний, ґрунтовний та багаторівневий процес, який потребує перш за все політичної волі, по-друге, кваліфікованих кадрів і найголовніше – розуміння самого процесу і покладеної на кожну людину відповідальності. Такі країни як Данія, Швеція, сьогодні вже і Польща  пройшли цей не легкий шлях, там все відбувалося спокійно, прозоро та добровільно, за внутрішньою потребою держави та народу.

Саме делегування владних та фінансових повноважень на місця, у громади, відкриває для мешканців невеличких міст та сіл нові перспективи. Я хочу наголосити, що це лише можливість для українського народу зажити краще, однак як ми використаємо цю можливість – залежить не лише від новообраних голів, а й від кожного з нас.

ВАШ СЬОГОДНІШНІЙ ВИБІР – ЦЕ ІНВЕСТИЦІЯ У МАЙБУТНЄ ДІТЕЙ

Як казав В’ячеслав Чорновіл: «Україна починається з тебе», тому всім нам потрібно згадати помилки минулих виборів на державному рівні і зробити правильні висновки. На цей раз не можна обирати голів та депутатів ОТГ за принципом «аби не гірше», «моя хата скраю» або «це мій друг/брат/кум/сват чи просто хороша людина». На жаль, хороша людина – це не професія. А саме від обраних вами людей буде залежать подальша доля ОТГ і кожного виборця. Адже, повторюся, майже всі повноваження і фінанси, тепер надаватимуться на місця, і як делеговані від громади люди ними розпоряджатимуться – залежить від самої громади.

Тож, виборці повинні обрати компетентних та ініціативних менеджерів, які спроможні підняти громаду та вести її у правильному напрямку по висхідній. Проведу паралель зі сфери бізнесу: у підприємництві важливо визначати мету виробництва і вибудовувати стратегію. Коли керівництво вважає, що компанія існує, щоб задовільнити певні їхні потреби та особистісні амбіції – ця компанія приречена на поразку і банкрутство. Адже компанія перетворюється на знаряддя, а це неприпустимо! Аналогічно і з вибором керівництва ОТГ.

ДОВІРЯЙ, АЛЕ ПЕРЕВІРЯЙ

Доходи громад зростають. Сьогодні громади мають можливість розпоряджатися великими сумами, довгостроково планувати і реалізовувати проекти, які покращують якість інфраструктури, тим самим вирішують питання, на які влада тривалий час не звертала увагу.

Разом з впровадженням владної та фінансової децентралізації не потрібно забувати про контрольну функцію з боку жителів громади. Кожен має право відслідковувати на що витрачаються кошти, доцільність кожного проекту та активно приймати участь у розвитку громади. Тепер, не влада відповідатиме за якість вашого життя, а ви самі.

Децентралізація – це перш за все взяття на себе відповідальності за своє майбутнє, активна позиція у громадському житті та контроль за якістю виконаних робіт та наданих послуг. Саме в цьому полягає «громадНА реформа»: надання не лише фінансів та ресурсів, а й відповідальності!

 

Голова Рівненської обласної організації

політичної партії «Народний рух України»

Андрій Брегін