Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

Рівненські рухівці відвідали презентацію книги, присвяченої 80-річчю В'ячеслава Чорновола

“Великі дерева в тіні не ростуть” – книгу під такою назвою, присвячену 80-річчю В’ячеслава Чорновола, презентували 18 квітня у Верховній Раді України. Участь у заході взяли й рівненські рухівці – голова міської організації НРУ Святослав Євтушенко та голова обласної партійної організації Андрій Брегін.
1пре
До видання увійшли 14 історій-спогадів про В’ячеслава Чорновола. Працювали над книгою – Андрій Ніцой – автор ідеї книги, Дмитро Понамарчук – упорядник видання, Андрій Яловий – видавець, Володимир Кулеба, Ельхан Нурієв, Олесь Шевченко, Олена Бондаренко, Богдан Нагайло – автори, а передмову до видання написав голова партії Народний рух України Віктор Кривенко.
2пре
Як зазначив голова Народного Руху України Віктор Кривенко, у книзі зібрані спогади про В’ячеслава Чорновола, якими ділилися його однодумці та друзі.


– Хотілося б подякувати авторам книги за таку роботу і звернутися із проханням, аби вони працювали над другим виданням, збирали спогади тих людей, які працювали з В’ячеславом Максимовичем, шанували його та доносили інформацію до сучасників. Адже це не просто данина історії, а й інвестиція у майбутнє. Переконаний, саме на інформації про Героїв потрібно виховувати майбутніх громадян, а те, як жив В’ячеслав Максимович є справжнім дороговказом для усіх нас, – вважає Віктор Кривенко.
4пр
У свою чергу автор ідеї книги Андрій Ніцой розповів, що нині про Чорновола є кандидатські і докторські дисертації, з’явився десятитомник творів В’ячеслава Максимовича, численні публікації про нього.
– Але досі не було такої книги, яка би показувала Чорновола очима тих, хто з ним був близько знайомий, працював. І брак саме такої суб’єктивної оцінки постаті лідера Народного Руху України нині спонукав мене до того, щоб спробувати заповнити цю порожню поки що нішу, – каже Андрій Ніцой.
5пр
Тим часом, як зауважив голова Рівненської міської організації НРУ Святослав Євтушенко, така книга стала поштовхом для сучасного покоління рухівців творити нову історію.
– В’ячеслав Чорновіл – людина, яка творила історію України та залишилася у ній назавжди своїми справами. Думаю, для багатьох молодих людей, які нині підтримують ідеї Чорновола буде цікаво дізнатися про нього більше з вуст тих, кому пощастило працювати з такою видатною людиною, – вважає Святослав Євтушенко.
IMG-db37b96ad7146d7a177678d3ee953c6b-V
 
Голова ж Рівненської обласної організації НРУ Андрій Брегін додав, що сучасному суспільству не вистачає таких людей, як В’ячеслав Чорновіл.
– Тому важливо доносити до українців інформацію про його погляди та його справи. Ми ж у свою чергу популяризуватимемо та поширюватиме книгу на Рівненщині, – сказав Андрій Брегін.
3пр
Тим часом презентацію книги відвідало чимало однодумців В’ячеслава Чорновола, які ділилися спогадами та думками про Героя України.