Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

Рівненські рухівці долучилися до заходів із вшанування пам'яті загиблих у бою під Гурбами воїнів

…Над Гурбами плакало небо,
Похмуро стояли дуби
І, як заклинання, до тебе
Шуміло вгорі: “Не убий!”
Жовтіло соснове коріння
З осувів, з піску, мов кістки,
Де у забутті, як у тлінні,
Забиті лежать юнаки…

С. Бабій

Пам’ять про їх подвиг жива, а вони назавжди спочили на місці найбільшої у іcторії Другої cвітової війни битви за учaсті УПА – в урочищі Гурби Здолбунівського району.
2гу
На третій день Великодня традиційно біля меморіального комплексу в Гурбах зібралися сотні українців, аби згадати подвиг воїнів УПА, які відстоювали незалежність України в тамтешніх лісах 74 роки тому. Долучилися до пам’ятних заходів і представники Народного Руху України з Рівного.
3гу
Так, керівник НРУ в Рівного Святослав Євтушенко та голова НРУ області Андрій Брегін приїхали вшанувати пам’ять полеглих воїнів разом із своїми синами, адже вважають, що наші діти мають знати про подвиг їх дідів і прадідів.
За словами Святослава Євтушенка, бій під Гурбами – це яскравий приклад мужності та патріотизму воїнів, які захищали свою державу та відстоювали свої переконання у протистоянні із 30-ти тиcячною Чeрвоною aрмією і НКВС.
– Вже не ревуть гармати, у цьому місці звучить лише тиха молитва і живе пам’ять… Ми пам’ятаємо подвиг тих, хто загинув у бою під Гурбами 74 роки тому. Герої не вмирають, – зазначив Святослав Євтушенко.
У свою чергу Андрій Брегін додав, що ми немає права забути такі сторінки історії України.
– Щороку на третій день Великодня ми вшановуємо загиблих у бою під Гурбами та молимося за спокій їх душ, адже це найменше, що можемо зробити у знак подяки за їх подвиг, – вважає Андрій Брегін.
1гу
Рухівці разом із сотнями патріотів взяли участь у пам’ятних заходах, відвідали криївку, а також помолилися за спокій загиблих воїнів…

…Гурби-журби…
Щось тут на горбах,
Наче прокляте, наче закляте,
Мовчазна віковічна тужба.

С. Бабій