Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

ПЛОЩА КОРОЛЕНКА – МІСЦЕ, ДЕ ВПЕРШЕ ПІДНЯЛИ ПРАПОР УКРАЇНИ В РІВНОМУ

Щиро дякуємо рівнянам та гостям міста, які долучилися до нашого спільного з  Романом Ковалем та «Об’єднанням добровольців» Рівненщини заходу, який був приурочений до 29 річниці Незалежності України.

Захід відбувся у Рівному на площі Короленка, де свого часу вперше підняли жовто-блакитний стяг. Саме на майдані біля Свято-Воскресенського собору з ініціативи М.Поровського, В.Червонія, Б.Степанишина, О.Новака був встановлений камінь на честь 150-річчя першого видання «Кобзаря». Тут же, біля каменю було встановлено 10-ти метрову щоглу з блакитно-жовтим прапором.

Встановлення прапора у період між першим і другим туром виборів народних депутатів Верховної Ради УРСР та місцевих Рад мало величезний успіх для Руху і всього Демократичного блоку. Площа біля собору і «Будинку одягу» була місцем, де щоденно збирались люди, постійно проводились «гайд-парки», і присутність тут українського прапора свідчила про зростання впливу Руху і втрату авторитету Компартії.

Символічно на площі Короленка, поблизу Свято-Воскресенського собору, голова Рівненської обласної організації Народного Руху України закликав усіх присутніх підтримати Народний Рух України на місцевих виборах:

«У 1991 році Народний Рух України став рушійною силою у просуванні України до волі та свободи. Сьогодні наше завдання – зробити усе, аби наповнити цю незалежність справжнім змістом, докласти зусиль і снаги, аби наблизити пору розквіту нашої країни та рідного міста Рівного! Закликаю усіх присутніх підтримати нашу силу на місцевих виборах 25 жовтня та обрати справжніх патріотів, які мають досвід і готові брати на себе відповідальність,» – наголосив Андрій Брегін.

У програмі заходу було:

  • вшанування тих, хто піднімав перші національні прапори в Рівному, лунали спогади очевидців про події в Рівному у 1991 року.
  • виступ Народного артиста України Валерія Маренича. Він в унісон з присутніми заспівав свої хіти.
  • а діток чекали патріотичні розмальовки.

 

Урочистості проводилися з дотриманням усіх норм адаптивного карантину.