Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

29 листопада – День святого Матвія

Міжнародний день солідарності з палестинським народом

Після прийняття Генеральною Асамблеєю ООН резолюції від 1947 Палестина була розділена на дві частини: між арабами і євреями. А в 1977 році директива ООН заснувала нове свято – Міжнародний день солідарності з палестинським народом. На одному із засідань з приводу свята, Генеральний секретар ООН оголосив: « У цей важливий для всіх день я особисто висловлюю глибоку солідарність з палестинським народом, який як і раніше страждає, піддається насильству і не має власної держави. Народ знаходиться в постійній небезпеці, очікуючи наступного удару, і з усіх сил намагається протистояти тероризму … ».

Страшні події, що тривають кілька років в регіоні, стають ненаглядним прикладом того, що чим більше сторони руйнують один одного, тим більшої шкоди вони завдають самі собі і мирному населенню. Все це тільки посилює страждання народу, породжує в них почуття порожнечі і безпорадності, а також відтягує той день, коли всі палестинці, нарешті, навчаться жити в згоді на території власної держави.

День святого Матвія

матвій

Левій Матвій – апостол від 12-и і євангеліст – мав тісні родинні зв’язки з іншим учнем Христа: апостола Якова. Матвій був одним з кращих учнів Ісуса, але про нього, на жаль, мається зовсім небагато інформації. Згідно Священного Писання, євангеліст був митарем – збирав мито до тих пір, поки не почув вчення Христа. Месія покликав Левія слідувати за ним. Що відбувалося з ним далі – важко сказати. Єдине, що можна відзначити – Левія Матвія стратили в римської фортеці за проповідь Слова Божого та християнства.

Іменини 29 листопада:

День ангела (іменини) 29 листопада відзначать володарі наступних імен: Віктор, Василь, Іван, Дмитро, Матвій, Микола, Михайло, Сергій, Федір, Григорій, Фома, Філіп і Петро.

Народжені 29 листопада особистості володіють провокаційним, суперечливим характером, нерідко є завзятими сперечальниками і задираками, але їх рідко хвилює навколишній думку. Такі люди – самі собі на умі, їх неможливо в чомусь переконати і нав’язати якусь точку зору. Чутливі та прозорливі – вони змушені миритися зі своїми нелегкими рисами характеру, які приносять їм чимало проблем. Не дивлячись на все це, народжені в цей день виділяються завидною стабільністю у відношенні з друзями і коханою людиною.

29 листопада за народним календарем:

Матвєєв день

В цей день християнами ушановується пам’ять святого апостола від дванадцяти – Левія Матвія. Як правило, в Матвєєв день, як зауважували предки, на вулицях встановлювалася відлига. При цьому жартівливо говорили: « На Матвія зима потіє » ;, земля ставала вологою від підталого снігу. Якщо 29 листопада дули сильні вітри, значить, панувати лютому морозу до самого Водохреща. Якщо хмари пливли низько над землею – чекали різкого похолодання. Також в цей день була непорушна традиція ходити один до одного в гості і пригощати друзів і родичів різними пісними стравами (багато людей на Русі в цей час дотримувалися посту): « Худ Матвій, коли не пригощав гостей » – Жартували в народі.

Знаменні історичні події 29 листопада:

29 листопада 1941 – Страта партизанки Зої Космодем’янської

Зовсім юна, але хоробра Зоя Космодем’янська добровільно вирішила вступити в партизанський загін, який діяв за вказівкою штабу Західного фронту. Дівчина нарівні з сильною статтю виконувала план з ліквідації фашистів. Через місяць вона за власною ініціативою знищила кілька будівель з німцями, але при повторній спробі контратаки Космодемьянскую зловив один з німецьких вартових. На наступний день Зою стратили через повішення, але перед смертю вона вимовила слова, що стали пізніше відомими на весь світ: « Скільки нас ні вішайте, всіх не перевішав, нас більше ста сімдесяти мільйонів. За мене вам наші товариші помстяться » ;. За відвагу, проявлену в бою, Космодем’янська була посмертно нагороджена званням – Герой Радянського Союзу.

1899 – народився Григорій Косинка (Стрілець), український письменник доби розстріляного відродження.

1945 – гелікоптер R5, сконструйований екс-киянином Ігорем Сікорським, провів першу у світі вертолітну рятувальну операцію.
Біля берегів Коннектикута сильний шторм посадив на мілину нафтову баржу. Двох осіб змило у воду, команда не могла їх підняти на борт. Тоді на допомогу прийшов екіпаж гелікоптера, який дістав потерпілих із бурхливого океану

1999 – з метою запровадження атрибутів державності указом президента Леоніда Кучми №1507/99 ухвалено, що офіційними символами глави держави є: прапор (штандарт) президента України, знак, гербова печатка, булава президента України

Джерело:http://www.istpravda.com.ua/dates/2010/11/29/6589/, http://zerept.com/novini-ta-podii/2426-29-listopada-jaki-sogodni-svjata-podii-imenini-dni.html,