Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

28 листопада 2016 рік – Розпочинається Різдвяний піст.

Початок Різдвяного посту, який триває сорок днів.

28 листопада (за старим стилем 15 листопада) починається Різдвяний піст, який ще називають Пилипів, бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа. Мета посту приготувати віруючих до зустрічі одного з головних свят Церкви – Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Різдвяний піст триває сорок днів. Рекомендують утримуватись від розваг,  не сваритися, не вести порожніх розмов. Читати молитви і проводити час за роботою.

Церковні православні свята, пости, дні пам’яті святих: вшановується пам’ять сповідників Гурія, Самона і Авива.

піст1

Народні прикмети на 28 листопада

  1. На Гур’єв день вже сніг лежить – значить, згідно з прикметами, він до самої весни не розтане
  2. Багато снігу 28 листопада – наступний рік буде врожайним
  3. Сильний вітер 28 листопада – неспокійна і вітряна погода триватиме до Миколи (19 грудня)
  4. Якщо людина народилася 28 листопада, то в якості талісмана йому рекомендується носити яшму
  5. Коні 28 листопада іржуть голосно – хороший знак
  6. Похмура, але тепла погода обіцяє непогожий травень. Особливо, якщо йде ще й мокрий сніг
  7. Мороз 28 листопада вдарив – нечиста сила зникне
  8. Якщо викупаєшся в лазні в цей день – прикмета, що будеш здоровим весь рік
  9. Жінка, у якої злий чоловік, в цей день повинна помолитися Гурію, і чоловік стане більш ласкавим.

піст2

В історії  28 листопада:

Історичні події:

1414 — Арешт чеського реформатора Яна Гуса.

1654 — Почалася героїчна оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від польських військ (30 листопада оборонці підірвали себе разом з фортецею; цей епізод описаний М. Старицьким у повісті «Оборона Буші»)

1921 — Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Радянської України до міжнародної конвенції Червоного Хреста

1928 — На Одещині створено першу в СРСР машино-тракторну станцію (МТС) ім. Шевченка- Березівський район.

1989 — Рада Міністрів СРСР утворила державну комісію з питань кримськотатарського народу.

2000 — Початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті Л.Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.

2004 — У м. Сєвєродонецьку Луганської області відбувся «Всеукраїнський з’їзд народних депутатів». У ньому взяли участь переважно представники Партії регіонів східних та південних областей України, прем’єр-міністр України В.Янукович та мер Москви Ю.Лужков. «Ідеї, які висловили керівники місцевих органів державної влади, не відповідають ні Конституції, ні українському законодавству» — прокоментував ці події Президент Л.Кучма.

2006 — Верховна Рада України, визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

2007 — крокодила Годзіллу, який у травні втік у Маріуполі з пересувного зоопарку і якого протягом півроку марно шукали працівники МНС, спіймали робітники у відстійнику Маріупольської ТЕЦ. 30 листопада Годзілла помер у пожежній частині, де його тримали до прибуття господаря. У місті йому збудовано пам’ятник.

2008 — за рішенням Черкаського міськвиконкому демонтовано пам’ятник В.Леніну на центральній площі міста. 2 серпня 2012 Київський апеляційний суд зобов’язав Черкаську мерію відновити пам’ятник «на попередньому місці та в попередньому стані».

Народилися відомі люди:

1696 — Паоло Антоніо Доменіко Фонтана видатний архітектор італійського походження, придворний архітектор князів Сангушків, автор проектів костьолів, монастирів, палаців Ізяслава, Костянтинова. Похований у місті Ізяслав.

1890 — Зінаїда Тулуб, українська письменниця і перекладач.

1941— 75 років з дня народження Степана Савовича Байдюка – фахівця в галузі фізичної культури і спорту, майстра спорту міжнародного класу з легкої атлетики, багаторазового рекордсмена України з бігу, призера Всесоюзних та міжнародних змагань. Народився у смт Білогір’я.

1951 — 65 років з дня народження Олександра Михайловича Завальнюка – історика, доктора історичних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України, академіка Міжнародної кадрової академії, заслуженого працівника освіти України, ректора Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка (2002-2012 рр.).

1957 — Сергій Проскурня, український режисер

Джерело:https://vn.20minut.ua/Podii/cej-den-v-istoriyi-28-listopada-rozpochinayet-sya-rizdvyanij-pist-10425898.html, http://supermg.com/ezoterika/18320-narodni-prikmeti-na-28-listopada-gur-ev-den.html, http://www.meteoprog.ua/ua/news/27544/