Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

19 років без В'ячеслава Чорновола: у Рівному вшанували пам'ять великого українця

…Не відрікся ти Руху, у русі
Підстеріг тебе кат у “Камазі”,
Твоя щирість у кожному русі,
Жаль, із нами тебе вже немає…

Зеновій Винничук

Підняті прапори, квіти та вінки, слова спогадів і небажання вірити, що сьогодні вже 19 років, як трагічно загинув визначний український політик, “батько” Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл. Десятки небайдужих 25 березня вшанували його пам’ять у Рівному. Віче-реквієм відбулося біля барельєфу В’ячеслава Чорноволова на однойменній вулиці. 

20180325_132330

Вже майже два десятиліття пройшло із дня, коли за загадкових обставин у ДТП загинув лідер Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл. Та його побратими й однодумці досі не можуть повірити, що Чорновола немає, для них він живий у спогадах і серцях.

20180325_132312

Розпочалося віче з панахиди за спокій душі В’ячеслава Чорновола, яку відспівали священики Свято-Воскресенського собору Рівного.

20180325_132457

Як зазначив протиієрей Сергій Лучанін, В’ячеслав Чорновіл був визначною особистістю і завжди боровся за Україну, незалежність нашої держави та українську православну церкву.

У Бога – всі живі, а ті, хто відійшли в кращий світ завжди спостерігають за нами і вдячні, що ми їх пам’ятаємо. А таких людей, як В’ячеслав Чорновіл, який загинув за незрозумілих і донині обставин, ми не маємо права забути, – зазначив отець Сергій.

А також додав, що, напевне, В’ячеслав Максимович і подумати не міг, що через 15 років після його смерті (в 2014 р. – прим. авт.), Україна знову боротиметься із російським окупантом.

20180325_133636

Прийшла на пам’ятне віче й знайома В’ячеслава Чорновола – Людмила Матюшенко. Жінка пригадує, що ввечері, напередодні його трагічної загибелі В’ячеслав Максимович їй телефонував, був сповнений ідей і жаги до життя. Вже за кілька годин їй повідомили про його смерть.

Досі не можу повірити, що вже майже два десятки років В’ячеслав Максимович посміхається нам лише з фото та барельєфу, що ми вже не почуємо його таких потрібних порад і не радітимемо разом перемогам…, – каже пані Людмила.

20180325_132340

Проте справа В’ячеслава Чорновола жива і нині її продовжує молоде покоління рухівців, які впевнені, що Україна починається із кожного з нас і нам всім разом під силу змінити державу, за яку віддав життя Чорновіл.

У свою чергу голова Рівненської міської партійної організації Народного Руху України, депутат міськради Святослав Євтушенко зазначив, що В’ячеслав Чорновіл був справжнім патріотом, який не побоявся бути собою, відстоювати свої переконання і незалежність України до кінця.

– В’ячеслав Чорновіл казав, що для нього Україна понад усе і він не бачить різниці між заходом та сходом, а є різниця між людьми, які люблять Україну і ні. Власне, ці його слова актуальні й донині, а такої любові до України, яка жила в серці В’ячеслава Максимовича варто навчитися кожному з нас. І ми маємо докласти усіх зусиль, аби правоохоронні органи провели об’єктивне розслідування смерті Чорновола, – переконаний Святослав Євтушенко.

20180325_132139

Так, за словами представника НРУ Ігоря Трошина, нині рухівці вимагають справедливого розслідування загибелі Чорновола та оприлюднення його результатів.

– Нині вже й свідків тієї ДТП не залишилося у живих, але ми не маємо право дозволити “спустити” цю справу і будемо відстоювати, аби наші правоохоронні органи таки розслідували вбивство лідера НРУ, – додав він.

20180325_133453

І хоча політ В’ячеслава Чорновола перерваний, пам’ять про нього і його справа жива.

19 років тому, 25 березня загинула не просто одна людина, не просто політик, відійшла у минуле ціла епоха… І хоча проходять роки, вчинки В’ячеслава Чорновола закарбувалися в історії, а пам’ять – жива в наших серцях. Більше того, орел на монументі його могили – залишається вічним символом величі та перерваного польоту, – вважає представник НРУ Валентин Дупак.

20180325_135338

Завершилося віче хвилиною мовчання у пам’ять про Вячеслава Чорновола та спільним виконанням гімну України.

…Квітують думки, твоє слово живе,
А діла ждуть людського прибою,
І не зникне в віках славне ім’я святе,
Ти був завжди готовим до бою!

Зеновій Винничук