Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

У РІВНОМУ ВІДЗНАЧИЛИ 29-РІЧЧЯ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ

«РУХ єднає покоління» – під таким лозунгом відбулося урочисте святкування дня створення НРУ

29 років тому, у вересні 1989 року в Києві у конференц-залі Київського політехнічного інституту відбувся І-й (установчий) з’їзд РУХу під назвою «Народний Рух України за перебудову».

На той час у Народному Русі об’єдналися люди різних політичних переконань, національностей, віросповідань та професій, але всіх їх об’єднувало бажання жити у Незалежній Україні.

Опівдні 8 вересня 1989 року в будинку культури Київського політехнічного інституту відкрилися Установчі збори Народного Руху України за перебудову. Як пригадує Вельгус Микола Михайлович, з Рівненської області приїхало чимало патріотів:

«Спочатку у столицю на І установчі збори приїхало 111 делегатів, але на наступний день доїхала ще одна людина, тож всього Рівненську область представляло 112 делегатів, а загалом на Зборах було близько 2000 людей з усіх областей України. Саме у той час Київ вперше почув пісню «Червона калина» і побачив український прапор.»

На жаль, чимало з тих делегатів не дожили до сьогодні, а тому урочистий захід розпочали з хвили мовчання та молитви за Україну та наших героїв, які вибороли Незалежність й продовжують боронити нашу країну на всіх фронтах.

Символічно захід був проведений біля барельєфа В’ячеслава Максимовича Чорновола, адже він був головним ідеологом НРУ та віддавав все для розвитку та становлення України й Руху.

«Як розповідають побратими В’ячеслава Максимовича, він практично всі зароблені гроші вкладав у розвиток та потреби Руху. Отримавши гонорар за свою книгу, Чорновіл купив для партійних потреб автомобіль – чевоний жигуль. Цю автівку досить швидко, те що називають «вибили», адже нею перевозилася вся поліграфія, їздили на зустрічі з людьми по бездоріжжю, зустрічали і відвозили гостей, – розповів Андрій Брегін, – Але коли Чорновола цинічно та підло вбили, виявилося, що в ідейного лідера навіть не було власного житла, бо все віддавалося на благо України та НРУ! Тому наш святий обов’язок достойно продовжити розпочату справу. Бути представленими у всіх гілках влади та активно впливати на прийняття рішень, не допускаючи корупційних схем та невиважених дій з боку влади!» – наголосив голова Рівненської обласної організації НРУ.

У складні часи Україна завжди мобілізує своїх синів та дочок, відбудовуючи державу. Так сталося і 29 років тому, коли українці втрачали практично мову, державу та зазнали горя від вибуху на ЧАЕС. Роман Юстинович Омельчук нагадав всім присутнім, що сьогоднішню сучасну Україну визначили три складові:

«У ті далекі буремні та тривожні часи, саме перебудова, вибух на ЧАЕС та Рух – визначили наше сьогодення. Я з вдячністю згадую тих, перших хоробрих, які стали на стезю боротьби з цією червоною страшною імперією. Це було зовсім не просто у ті часи, ризикували практично всім: роботою, здоров’ям, родиною, а подекуди і життям, – розповів тодішній делегат з Рівненської області, – Пригадую, як навколо актової зали Політехнічного інституту чергувало понад 2000 чоловік міліції, вони стояли і слухали, мабуть тоді вони розуміли, що тут говоряться дійсно розумні речі, а тому нам вдалося, як кажуть «без крові» здобути тоді Незалежність!»

Наприкінці голова Рівненської обласної організації разом зі своїм заступником та організатором заходу Ігорем Трошиним урочисто нагородили медалями рухівців нашого краю, які понад 25 років лишаються вірними НРУ, сповідуючи проукраїнські цінності та активно впливаючи на відновлення та розбудову партії. Нагороди отримали Левчик Надія, Гонта Людмила, Чугай Борис, Фесько Микола, Редюк Тетяна.

Завершальний акорд на урочистому заході зіграв відомий бандурист Назарій Волощук. Всі хором заспівали вже відому та улюблену «Червону калину» та Гімн України.

Слава Україні!