Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

У Рівному відбувся вечір пам'яті В'ячеслава Чорновола

На зорі незалежності, брате,
Ще не впали московські окови,
Нас лякали тобою у хаті,
Сину волі, палкий Чорноволе!..

З. Винничук

Вечір пам’яті, присвячений 80-ій річниці від дня народження справжнього патріота, громадського і політичного діяча, публіциста, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, “батька” Народного Руху України В’ячеслава Чорновола, відбувся у Рівному.
1_Чорновіл
Почався вечір пам’яті з молитви за участі священиків Свято-Воскресенського собору Рівного за спокій душі українського патріота.
6чСвященики також згадали про долю В’ячеслав Чорновола, його боротьбу за незалежність України та участь у становленні незалежності України.
9ч
– В’ячеслав Чорновіл у 4 роки вже вмів читати. Коли ж він йшов до школи, його прийняли відразу в 2 клас. Мудрість духу та силу розуму він проніс із собою впродовж усього свого життя – навчаючись в університеті, у боротьбі за долю Україну, відстоючи свої позиції і платячи за це волею. Він не зламався. І якби не страшна аварія і передчасна смерть В’ячеслав Максимович ще багато що встиг би зробити для України та українців. Ми пам’ятаємо його, як людину, яка самовіддано служила Україні та не боялася йти всупереч тоді прийнятим правилам. Так, наприклад, коли помер патріарх Володимир, саме В’ячеслав Чорновіл допоміг організувати його похорони. Тоді били присутніх і вдаряли по труні спочилого… А зараз ми згадуємо і самого В’ячеслава Чорновола та зберігаємо про нього вічну і світлу пам’ять, – сказав під час свого виступу на заході отець Іван Пилипчук .
7ч
У свою чергу голова Рівненської міської організації НРУ Святослав Євтушенко зазначив, що сьогодні ми згадуємо великого героя України, В’ячеслава Чорновола, справжнього патріота, того, хто не побоявся бути собою, відстоювати свої переконання і незалежність України до кінця.
Для мене особисто, В’ячеслав Чорновіл є уособленням самої України, наставником, до думки якого треба прислуховуватися тим українцям, кому не байдуже, як будуть жити наші діти. В’ячеслав Чорновіл казав, що для нього Україна понад усе і він не бачить різниці між заходом та сходом, а є різниця між людьми, які люблять Україну і ні. Чорновіл кожним своїм кроком доводив, що за зміни варто боротися і немає нічого неможливого. І здобуття нашою державою незалежності – яскравий приклад того, що навіть, коли більшість проти тебе — можливо все якщо у це вірити і за це боротися. Тому переконаний, що кожному з нас варто повчитися цього у Чорновола і замість того, щоб нарікати, шукати винних — почати змінювати країну з себе, зі свого будинку, двору, міста . І якби В’ячеслав Чорновіл жив зараз, він би точно робив те, що й все своє життя — любив Україну не на словах, а показував це своїми вчинками та боровся за майбутнє країни, незалежність кожного українця і мирне небо над нашою державою до кінця. Тому, вшановуючи пам’ять великого українця сьогодні, хочеться, щоб кожен із нас задумався, що він робить і для чого. Тоді точно результат буде і ми зможемо досягнути спільної мети — справжньої незалежності України та незалежності кожного українця! Слава Україні, Вічна пам’ять В’ячеславу Чорноволу, – сказав Святослав Євтушенко.
3ч
Також під час заходу присутні мали можливість послухати сопрано Антоніни Кулієвої, орган Олени Удрес із Одеси та виступи інших українських виконавців.
4ч
Ділилися своїми спогадами про В’ячеслава Чорновола й присутні “рухівці”.
10ч
Ті ж, хто знали В’ячеслава Чорновола особисто казали, що нині їм та сучасній молоді вкрай не вистачає його порад, адже Чорновіл завжди надихав на боротьбу та втілював віру в те, що Україна обов’язково переможе!
2ч
Завершився вечір пам’яті хвилиною мовчання і підняттям прапорів Народного РУХу України.
Якби мене запитали, чи жалкую я за тим, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи. І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив“, – казав В’ячеслав Чорновіл.
8ч
Присутні ж на заході зійшлися на думці, що якби кожен почав із себе змінювати Україну та любити її як Чорновіл, то ми й сьогодні перемогли та здобули таке довгоочікуване мирне небо над нашою країну.
1_Чорновіл
Герої не вмирають! Вони переходять у кращий світ і оберігають тих, у пам’яті кого залишаються живими назавжди…
11ч
 

…Захід, Схід, Південь, Центр, стольний Київ,
Ми з тобою єдина сім’я,
і очолив ти Рух за наш Київ,
Незалежність – щоб воля жила.

Зашипіло гадюче поріддя,
Що ти голову гордо тримаєш,
По-злодійськи в Рух кидали груддя,
Мабуть ждали, що ти ся злякаєш.

Не відрікся ти Руху, у русі
Підстеріг тебе кат у “Камазі”,
Твоя щирість у кожному русі,
Жаль, із нами тебе вже немає.

Квітують думки, твоє слово живе,
А діла ждуть людського прибою,
І не зникне в віках славне ім’я святе,
Ти був завжди готовим до бою!

З. Винничук