Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

Рівненські «рухівці» вшанували пам`ять загиблих повстанців у Гурбах

Пам`ять загиблих повстанців, які віддали своє життя за незалежність України в нерівному бою із війсками НКВС, вшанували 3 травня в урочищі Гурби, що у Здолбунівському районі. Цієї весни минає 72 роки з часів кривавого бою. Участь у заходах з цього приводу взяли й представники Народного Руху України з Рівного.

Як розповів голова Рівненської міської партійної організації «Народний Рух України» Андрій Брегін, щороку на третій день Великодню він старається приїжджати на Гурби, аби вшанувати Героїв.

– Для мене особисто вчинок повстанців, які полягли в битві під Гурбами, – великий і невмирущий подвиг. Ми не маємо права про це забувати, особливо зараз, коли сотні-тисячі молодих хлопців, чоловіків гинуть на сході України за наше майбутнє. Адже Герої не вмирають, вони живуть доти, доки ми пам’ятаємо. Тому ми не маємо права забути подвиг тих, хто віддав свої життя за Україну, за її незалежність і продовжує відстоювати мирне небо над нашою Батьківщиною, – сказав Андрій Брегін.

Довідка:
Наприкінці квітня 1944 року в урочищі Гурби, що на Здолбунівщині, відбувся один із найбільших в історії бій між вояками УПА та загонами НКВС. Близько трьох з половиною тисяч повстанців виступили у нерівному бою проти тридцяти тисяч солдатів НКВС. Після кількаденної битви повстанці змушені були відступити, а радянські війська спалили найближчі села – Гурби та Антонівку. Точна кількість жертв серед цивільного населення та військових нині не встановлена.

DSC_5835