Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

Рухівці вшановують пам'ять вбитого на Майдані побратима

Він був одним із тих, хто в числі перших вийшов на Майдан і відстоював право України на гідне майбутнє. За це поплатився життям. Чотири роки тому, 18 лютого під час збройних сутичок на перехресті вулиці Інститутської та Кріпосного провулку не стало справжнього патріота, рухівця прапороносця 9-ї Сотні Самооборони Майдану Ігора Сердюка.
Він разом із іншими побратимами пішов до Верховної Ради, щоб мирно висловити свою позицію, але куля снайпера вбила саме Ігоря Сердюка, який тримав у руках Прапор України. Вона ввійшла рівно між очей. За іншою версією, Ігор загинув від зброї, котру проти нього застосував один з тітушок, ймовірно, з “Беркуту”.  Сьогодні ж рухівці вшановують його пам’ять і згадують, яким був Ігор Середюк.
вшан1
До початку подій  Майдану Ігор був підприємцем, займався організацією ремонтно-монтажних робіт. З початку 1990-тих брав участь у національному русі у місті Кременчук. Захоплювався дайвінгом. Був одружений, виховував доньку Олександру.
вшан2
Та в одну мить, на 40 році життя Ігоря обірвалося… На похорон, який відбувся 21 лютого 2014 року у Кременчуці, прийшло близько двох тисяч людей.
вшан3
Рідні, близькі та побратими згадують Ігоря, як людину, яка не словом, а ділом любила Україну і була готова боротися за свої переконання до кінця.
1вшан
Вже посмертно Ігор отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, а також медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015).
Сьогодні ж у четверту річницю його смерті голова Народного Руху України Віктор Кривенко долучився до вшанування пам’яті Ігоря  Середюка в Івано-Франківську.
– 4 роки немає з нами Героя України, Рухівця, прапороносця 9-ї Сотні Самооборони Майдану Ігора Сердюка. Царства Небесного та Вічная Пам’ять.  На Майдані в Іванно-Франківську поставили свічку, – зазначив Віктор Кривенко.
2вшан

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк