Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

Прес-конференція РУХу до 25-річчя підтвердження Акту про державну незалежність України

01 грудня 2016 року, вся Україна відзначає знаменну подію у своїй історії – 25-ліття з дня проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року.
Чверть століття тому ми сказали «так» своїй одвічній мрії – жити у суверенній, ні від кого не залежній власній державі, за яку боролися і проливали кров десятки поколінь наших дідів і прадідів.
У пориві до волі українці, яких гуртував Народний Рух України та десятки національно-демократичних партій і об’єднань, проголосували за ухвалений Верховною Радою Акт про державну незалежність України.
На всеукраїнському референдумі взяли участь 31 млн 891 тис. осіб або 84,18 % виборців. Ствердну відповідь на запитання бюлетеня дало 28 млн 804 тис. громадян або 90,32 % від тих, хто взяв участь у голосуванні. Більшість громадян різних національностей усіх регіонів України, включаючи й Крим, висловили своє бажання жити в незалежній соборній Українській державі. Рішення референдуму дозволили Україні утвердитися на міжнародній арені як незалежній державі.
З цієї нагоди Народний Рух України провів прес-конференцію на тему: «Від Незалежності України – до незалежного українця!», присвячену 25-й річниці підтвердження Акту про державну незалежність України.

IMG_5745
Прес-конференцію проводив Василь Куйбіда – голова Народного Руху України, Віктор Кривенко – народний депутат України, заступник голови Народного Руху України, Іван Заєць – народний депутат багатьох скликань.
Як зазначив голова Народного Руху В.Куйбіда, починаючи виступ, грудневий референдум 1991 року остаточно легітимізував Україну як самостійну державу.
І продовжив: «Але пригадаймо, що за кілька місяців до проголошення незалежності, у березні 1991 року відбувся Всесоюзний референдум, на якому більшість жителів тоді ще радянської України дали позитивну відповідь на запитання, чи хочуть вони жити у так званому «оновленому Союзі».
Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року фактично заперечив всесоюзний».
Очільник РУХу заявив, що у той час українці сконсолідувалися навколо ідеї української державності: «Ми виступили як згуртований народ, що прагне творити власну долю у власному домі. І сьогодні ми повинні бути єдині в наших прагненнях та діях, адже перед нами стоїть завдання побудувати демократичну, стабільну, сильну державу».
«Двадцять п’ять років тому наш народ підтвердив свій вибір – жити у самостійній, незалежній державі. Перед нами відкрилися великі можливості, а разом з тим з’явилася і велика надія, що нарешті, після століть поневолення і розділень, наша держава духовно й матеріально розквітне», – резюмував В. Куйбіда.
Народний депутат України, заступник голови Народного Руху В.Кривенко згадав далекі часи 90-х, коли був ще школярем, а його батько балотувався у депутати від РУХу.

IMG_5749
В. Кривенко також упевнений, що референдум 1991 року поставив остаточну крапку в питанні «руйнування» Радянського Союзу.
На запитання журналістів про подальшу стратегію діяльності партії, про розробку програмних документів В. Кривенко відповів: «Народний Рух України одна з небагатьох партій, яка має багато програмних документів, але світ вимагає змін. Тому Народний Рух сьогодні модернізує свою партійну і економічні програми, виходячи з викликів, які стоять перед державою. Над ними працюють молоді рухівці. Незадовго ми презентуємо ще нову автентику, новий стиль партії.
Ключовий концепт, який ми виносимо до людей – «Від незалежної України – до незалежного українця!».
Народний депутат кількох скликань Іван Заєць розповів про підготовку до референдуму 1991 року та перебіг всіх подій того часу. Він вказав на деякі, з його точки зору, важливі висновки, які слід враховувати при реформуванні української держави.

IMG_5742
За його словами, перш за все, для українців держава є базовою цінність. «Можливо, раз на тисячу років випадає нагода створити свою державу. І наш народ цим випадком скористався», – підкреслив він.
Наприкінці заходу голова НРУ В Куйбіда підвів підсумки заходу, привітав усіх зі святом, заявивши: «Для українського народу референдум став не лише випробуванням на політичну зрілість, а й школою народовладдя, адже вперше в історії України її майбутнє залежало насамперед від громадян. Референдум довів реальну спроможність українського народу самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного та державного життя. Це волевиявлення народу ознаменувало шлях до розбудови демократичного суспільства, до створення суверенної соборної держави – України».

Прес-служба НРУ