Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

«Ні! Виборам за законом Януковича!»

Рівненські рухівці долучилися до всеукраїнської акції на підтримку виборчої реформи.

«Ні! Виборам за законом Януковича!»

Саме під таким гаслом відбулася багатотисячна всеукраїнська акція на площі Конституції в Києві на підтримку виборчої реформи. Вимога учасників заходу єдина – невідкладно провести виборчу реформу!

Верховна Рада України, зокрема фракції коаліції Блок Петра Порошенка Солідарність та Народний фронт, повинні виконати свою обіцянку – скасувати виборчий закон Януковича та ухвалити новий Виборчий кодекс, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Чинні виборчі правила – корінь політичної, а отже й усієї високопосадової корупції в Україні. Їх запровадили у 2011 році за прямою вказівкою Віктора Януковича.

Одразу після Революції Гідності Петро Порошенко пообіцяв скасувати стару корупційну виборчу систему та встановити пропорційну систему з відкритими регіональними списками. Трохи згодом цю ж обіцянку дали 302 народних депутати, що підписали Коаліційну угоду.

У листопаді минулого року під тиском вулиці 226 депутатів підтримали Виборчий кодекс у першому читанні. Однак зараз у Президента та його фракції величезна спокуса провалити виборчу реформу. Голова НРУ Віктор Кривенко у своєму виступі наголосив, що вплинути на це рішення можуть люди:

«Коли люди вимагають нового виборчого права та відміну мажоритарки – це не може пройти непомітно, й наші західні партнери підключать усі важелі для тиску на Уряд та Президента. Сьогодні мажоритарка – це корінь зла, що розростається й щоразу міцнішає через підкупи  та регулярну демотивацію виборців, які спочатку не ходять на вибори, а потім жаліються що влада жахлива. Такою вона і буде, поки не змінимо саму систему, що знищить мажоритарку. Новий виборчий кодекс має бути проголосований!» – наголошує Віктор Кривенко.

Зазначимо, що зі старими виборчими правилами зберегтись у владу найбільш одіозним корупціонерам буде набагато простіше – з масовим підкупом виборців та адміністративним ресурсом на мажоритарці.

До акції долучилися, висловивши свою партійну та громадську позицію, представники Народного Руху України, Громадський рух «Чесно» | Civic movement “Chesno”, АвтоМайдан – AutoMaidan, Аграрна партія, ВО «Свобода», Громадянський Рух ХВИЛЯ, політична партія Громадянська позиція, політична партія ДемАльянс, Європейська партія України, політична партія Народний контроль, політична партія «Національний Корпус», політична партія Об’єднання «Самопоміч», політична партія Сила Людей, рух «Визволення», політична партія Рух нових сил, Українська Галицька Партія, УКРОП Українське об’єднання патріотів.

Людей з різними партійними переконаннями сьогодні об’єднує єдина мета:
виконання основної вимоги Революції Гідності – змінити систему, а не обличчя.
Не секрет, що мажоритарні округи ділять уже зараз, тож всі розуміють, що тільки разом ми можемо зупинити це свавілля! Тільки разом ми можемо змусити владу виконати обіцяне! Виборча реформа – це і є справжня зміна системи. Зміна системи, що дасть Україні шанс на майбутнє!

Нагадаємо, зараз в Україні діє комбінована виборча система. 225 депутати обираються до Верховної Ради через мажоритарні округи. Там перемагає той, хто отримує більшість голосів. Тому перед виборами кандидати намагаються завоювати повагу жителів свого округу та вкладають гроші у ремонти, соціальну допомогу, гречку тощо.

Ще 225 кандидатів проходять до Ради через закриті партійні списки. Виборець голосує за певну партію або блок партій. У випадку, якщо вона набирає більш ніж 5% голосів, – проходить до парламенту. За такої системи у депутатів є можливість купити собі місце в парламенті.

Новий Виборчий кодекс запровадить парламентські вибори за відкритими списками.

Детальніше про Виборчий кодекс: https://bit.ly/2mxEm7q