Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

День святого Миколая

День Святого Миколая: дива і традиції свята

Багато дітей знають, що Святий Миколай кладе їм під подушку подарунки. Церковний переказ зберіг відомості про дива, які творив Микола. Милість творити дива була подарована йому Богом.
День Сави
День Миколая відзначаємо 19 грудня, а на день раніше святкується ще одне свято – День Сави Освяченого. Сава – святий, із 8 років жив у монастирі. Він заснував у Йорданській пустелі кілька монастирів. Міг зцілювати молитвами будь-які хвороби.
18 грудня прийнято славити і згадувати Саву. Раніше в цей день веселилися, робили пироги і ходили один до одного в гості. А хлопчиків, які носили ім’я святця, садили на кожух і тричі піднімали над лавкою.
Хто такий Святий Миколай
Після гучного святкування Дня Сави приходило інше свято – День Святого Миколая. У III-IV століттях він прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Про добрі промисли Святого ходять легенди. Він був дуже багатий і допомагав бідним людям.
Одна з легенд розповідає про те, як Микола почув про бідну дівчину, яка не могла вийти заміж – у неї не було приданого. Йому захотілося допомогти нещасній. Миколай взяв зі скарбниці золото, і під покровом ночі пробрався до її дому і підкинув золото через вікно. На ранок містом пройшов слух, що сам ангел допоміг дівчині вирішити долю.
Автор: http://vv-hotel.com/

19_12_2
Микола відчував себе щасливим, допомагаючи людям. У своєму житті він зробив багато добрих справ. Святий Миколай – не тільки захисник дітей, а й покровитель мандрівників, рибалок, мореплавства і землеробства. А традиція балувати дітей на день Миколая народилася в Німеччині.
У Х столітті в Кельнському соборі в день пам’яті святого Миколая – 6 грудня, учням церковнопарафіяльної школи стали роздавати солодощі. А пізніше в будинках по всій країні почали вивішувати черевички або шкарпетки для того, щоб святий Миколай поклав туди дітям подарунки. Поступово ця традиція поширилася по всій Європі.
Миколай дарує подарунки лише слухняним малюкам. А тим, хто погано себе вів протягом року, дістаються різки.
Як святкують День Миколая в Україні
У нашій країні дітям прийнято залишати подарунки в чоботях або під подушкою. Раніше в День Миколая вся сім’я відправлялася до церкви на службу. А одразу після служби починалися гуляння прямо на вулиці. До вечора люди ходили в гості один до одного. Свято припадає на Різдвяний піст, тому гостей пригощали пісними стравами. Дітям пекли солодкі пряники – “миколайчики”. У тісто додавали молоко – дітям в пост все ж дозволялося їсти молочні продукти.
Із цього свята починалися зимові сватання. У цей день також всі намагалися зробити якомога більше добрих справ. Хтось збирав сиротам гроші на теплий одяг, а хтось – влаштовував для малюків веселі вистави. Дітей водили в гості до Миколи, роль якого грав один з односельців.
Джерело (http://gazeta.ua/articles/children/_den-svyatogo-mikolaya-diva-i-tradiciyi-svyata/741593)