Рівненська крайова організація Народного Руху України | 097 88 94 633 | info@nru.rv.ua

День пам’яті жертв Голодомору

Весь світ сьогодні вшановує пам’ять про безвинно убитих українців тоталітарним сталінсько-комуністичним режимом 1932 – 1933 років.

У наслідок проведення колективізації в Україні виникли передумови голодомору.

Суцільна колективізація проходила під гаслом громадянської війни з кулаками, що привела до виникнення голодомору в Україні, найжахливішого, без перебільшення, в історії людства.

Голодомор спричинив масову загибель людей як в Україні, так і поза її межами, у місцях їхнього компактного проживання в СРСР.

Масова загибель відбувалась тому, що у всіх селян-українців відбирали всі продукти харчування, українцям не давали можливості змінити місце проживання, тобто виїхати за кордон України, щоби там вижити.

Одночасно було організоване комуністичним режимом навмисне та планомірне вивезення врожаю 1932 року з території України, насильницьке пограбування сіл, цілеспрямоване вилучення у кожної селянської сім’ї продуктів харчування – так був створений голодомор в Україні, без перебільшення, геноцид українського народу.

Офіційні заходи сьогодні у столиці розпочнуться о 14:00.

О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та старт акції «Запали свічку». Увесь світ разом з Україною запалить свічки в пам’ять про жертв Голодомору.

Цього дня на території Меморіалу, просто на вулиці демонструватимуть документальні фільми про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид. У приміщенні музею для відвідувачів буде представлено музейні фільми про Голодомор, свідчення очевидців, документальні виставки, інформаційні блоки, наповнені архівними документами, світлинами 1932 – 1933 років та мистецький проект «163» про масштаби людських втрат України від